AUTO-CZĘŚCI OPEL

auto części katowice

CZĘŚCI SAMOCHODOWE OPEL

Oferujemy części samochodowe z dojazdem do klienta na terenie Katowic i okolic. Posiadamy dostęp do ponad 400.000 części samochodowych różnych marek w tym oryginalne i zamienniki. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem poszczególnych firm, dlatego uzyskujemy najniższe ceny oraz posiadamy szerokie zaplecze magazynowe. Kurierzy naszej firmy dostarczą towar tego samego dnia.
Serdecznie zapraszamy centrum motoryzacyjne Autoserwis.pl

INFOLINIA 512 510 508
Początków marki możemy doszukiwać się w roku 1862, kiedy to Adam Opel założył firmę nazwaną od jego imienia i nazwiska. Początkowo produkował on maszyny do szycia, co przynosiło wielkie zyski. Mężczyzna posiadał smykałkę do interesów, z tego względu postanowił poszerzyć zakres swojej działalności. W pierwszym etapie skupił się na produkcji rowerów, co zapewniło mu sukces finansowy i dawało pole do dalszych eksperymentów. Adam Opel zmarł jednak w roku 1895 i przepisał cały swój majątek żonie i dwójce synów, którzy niemal automatycznie zajęli się działalnością opuszczonej przez ojca firmy. Zauważyli oni, że rynek potrzebuje automobili. Podpisali umowę z firmą Lutzman, co dało początek ich pierwszemu samochodowi, czyli Oplowi Patent Wagen System Lutzman. Posiadał on silnik spalinowy o mocy 3,5 KM i rozpędzał się do 20 km/h. Sprzedało się 11 sztuk pojazdu, co w tamtych czasach było bardzo dobrym wynikiem.
W roku 1909 na rynku pojawił się Opel 4/8 PS, który był dwumiejscowym, małym samochodem, bardzo popularnym wśród lekarzy i charakteryzującym się niską ceną. Rok później rozpoczęto produkcję modułową, która łączyła nadwozia z różnymi silnikami i podwoziami. Obok tego pracowano również nad nowym, sześciocylindrowym silnikiem, który zamontowano w modelu 18/50 PS. W tym samym czasie wydarzyło się wielkie nieszczęście w dziejach firmy, bowiem spłonęła fabryka, w której produkowano ciągle maszyny do szycia. W jej miejscu powstała inna, która miała zupełnie inny profil działaności, bowiem zajmowała się produkcją jednostek napędowych. Opel Rennwagen, który posiadał silnik o pojemności 12 litrów i o mocy 260 KM zdobył masę zwycięstw w wyścigach samochodowych. W czasie I i II wojny światowej doszło do wielu zmian w Oplu. W czasie I wojny światowej produkowano głównie auta ciężarowe, po jej zakończeniu pojawiły się również motocykle, a następnie elementy do samolotów wojskowych.
Pierwszymi wyprodukowanymi przez Opla samochodami osobowymi po II wojnie światowej były modele Olimpia i Kaptitan. W kolejnych latach pojawił się również Opel Kadet, czy kultowy Opel GT, Rekord i Admiral. W roku 1990 w Polsce powstała fabryka Opla, gdzie produkowano Opla Astrę i Vectrę.
Jeśli szukasz autoczęści do swojego samochodu, koniecznie zapoznaj się z Naszą ofertą. Swoim klientom oferujemy najwyższej jakości produkty, w konkurencyjnych cenach, dostępne bezpośrednio na terenie Katowic i Śląska.
Dojazd do klienta

Oferujemy dojazd do klienta w promieniu 20km od Katowic.

Gwarancja satysfakcji

Klient ma możliwość zwrotu zakupionych u nas części w terminie do 7dni.

Rabaty dla klientów

Naszym stałym klientą oferujemy rabaty przy większych zamówieniach.

Dostępność 24h

W awaryjnych sytuacjach istnieje możliwość całodobowego kontaktu.

OPINIE KLIENTÓW

Skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?