AUTO-CZĘŚCI DACIA

auto części katowice

CZĘŚCI SAMOCHODOWE DACIA

Oferujemy części samochodowe z dojazdem do klienta na terenie Katowic i okolic. Posiadamy dostęp do ponad 400.000 części samochodowych różnych marek w tym oryginalne i zamienniki. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem poszczególnych firm, dlatego uzyskujemy najniższe ceny oraz posiadamy szerokie zaplecze magazynowe. Kurierzy naszej firmy dostarczą towar tego samego dnia.
Serdecznie zapraszamy centrum motoryzacyjne Autoserwis.pl

INFOLINIA 512 510 508
Dacia jest młodym, rumuńskim producentem samochodów, który od samego początku swojego funkcjonowania na rynku współpracował z Renaultem. Początkowo firma nazywała się Uzina de Autoturisme Pitesti i miała siedzibę w mieście Pitesti, gdzie produkowała części na licencji tego francuskiego producenta. Po dwudziestu trzech latach powstała fabryka Dacii, która to próbowała stworzyć swój autorski model o nazwie Mioveni. Nie udało się to dlatego, że zarząd podpisał wcześniej niezwykle opłacalną umowę na pełną współpracę z marką Renault, która to zawierała produkcję samochodów.
Pierwszym modelem, który wyszedł z fabryki był Renault 8 - Dacia 1100. Wyposażony był on w czterocylindrowy silnik chłodzony cieczą, który posiadał moc 46KM i rozpędzał samochód do 133 km/h. Była to wierna kopia Renaulta, jak wszystkie pozostałe auta, które tam produkowano. Dacia jednak czuła się źle w takim położeniu, gdyż nie mogła wnieść do produkcji nic poza własnym logotypem, dlatego też wypowiedziała umowę francuskiemu koncernowi. W latach 80. władze Rumunii zgłosiły zapotrzebowanie na małe i niedrogie samochody, które byłyby ogólnodostępne. W odpowiedzi na to powstaje model Dacia 500 Lastun, posiadający stosunkowo słabą jednostkę napędową i średniej jakości wykonanie całości, przez co pozostaje bez szans na zdobycie zwolenników. Niepowodzenie to doprowadziło konstruktorów do pracy nad modelem Nova, w którym wykorzystano wiele rozwiązań zapożyczonych od Peugeota i Renaulta. Renault przejął Dacię w roku 1999 i wyposażył samochody w bardziej nowoczesne silniki. Zainwestował on prawie pół miliarda euro w rozwinięcie marki. W konsekwencji pojawił się nowy model - Dacia Logan, który posiadał nie tylko niską cenę, ale również dobre wyposażenie, co przyniosło mu ogromną popularność w Europie. W kolejnych latach z fabryk wyjechały również takie modele jak Logan, Duster, Lodgy czy Sandero.

Sprawdź cenę części samochodowych dla Twojej Daci. Jako jedyni oferujemy dojazd do klienta indywidualnego.
Grupa Autoserwis Katowice.
Dojazd do klienta

Oferujemy dojazd do klienta w promieniu 20km od Katowic.

Gwarancja satysfakcji

Klient ma możliwość zwrotu zakupionych u nas części w terminie do 7dni.

Rabaty dla klientów

Naszym stałym klientą oferujemy rabaty przy większych zamówieniach.

Dostępność 24h

W awaryjnych sytuacjach istnieje możliwość całodobowego kontaktu.

OPINIE KLIENTÓW

Skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?