AUTO-CZĘŚCI Saab

auto części katowice

CZĘŚCI SAMOCHODOWE Saab

Oferujemy części samochodowe z dojazdem do klienta na terenie Katowic i okolic. Posiadamy dostęp do ponad 400.000 części samochodowych różnych marek w tym oryginalne i zamienniki. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem poszczególnych firm, dlatego uzyskujemy najniższe ceny oraz posiadamy szerokie zaplecze magazynowe. Kurierzy naszej firmy dostarczą towar tego samego dnia.
Serdecznie zapraszamy centrum motoryzacyjne Autoserwis.pl

INFOLINIA 512 510 508
Firma ta posiada korzenie, które ściśle łączą się z lotnictwem. Została ona założona w roku 1937 w Szwecji. Dopiero po drugiej wojnie światowej zaczęto produkować w niej samochody osobowe, co było spowodowane tym, że popyt na samoloty wojskowe znacznie spadł. Dział firmy, który odpowiadał za produkcję samochodów został nazwany Saab Automobile AB. W roku 1945 zaprojektowano pierwszy pojazd osobowy, prototyp nosił nazwę Ursaab 92001. Posiadał on znakomite właściwości aerodynamiczne i był ręcznie montowany.
Podczas jazdy testowej udało mu się przebyć odległość wynoszącą 13 okrążeń kuli ziemskiej. Już rok później wyprodukowano 700 egzemplarzy tego modelu. Posiadał on wiele zalet, a największą z nich było to, że zapewniał bezpieczeństwo podróżujących, gdyż fabrycznie montowana w nim była klatka bezpieczeństwa. Rok 1955 przyniósł ze sobą nowy model, Saab 93. Posiadał on silnik dwucylindrowy o mocy 25 KM, co pozwalało mu osiągać prędkość nawet do 100 km/h. Każdy samochód posiadał kolor butelkowej zieleni, co było spowodowane tym, że firma miała dostęp wyłącznie do tego barwnika. Saab jako pierwszy zastosował pasy bezpieczeństwa w swoim pojeździe Gran Turismo 750, co było prawdziwym przełomem na rynku.
Największym hitem okazał się model Saab 99, wyposażony był on bowiem w nowoczesne zderzaki, podgrzewane fotele, spryskiwacze i wycieraczki. Prezentował się on niezwykle elegancko, wpasowując się w ówczesne trendy motoryzacyjne. Auto było to wyposażone w silnik z elektrycznie sterowanym wtryskiem paliwa. W latach 70. i 80. firma postanowiła wprowadzić kolejną innowację, a mianowicie stosować w swoich samochodach filtry przeciwpyłkowe. Wówczas zmieniła się również numeracja, jaką dostały kolejne modele. Pojawił się Saab 900, który sprzedał się w nakładzie prawie miliona egzemplarzy. To właśnie w tym pojeździe po raz pierwszy pojawił się system ABS. W roku 1985 firmę przejął GM i pomimo wielkiego zaangażowania, marka była coraz bardziej zadłużona. 18 grudnia 2009 roku GM próbował sprzedać markę firmie Spyker, co niestety się nie udało. 19 grudnia 2011 roku w sądzie w Vaenersborgu złożono wniosek o ogłoszenie bankructwa i upadłości, co poskutkowało tym, że Saab przeszedł do historii.
Jeśli szukasz autoczęści do swojego samochodu, koniecznie zapoznaj się z Naszą ofertą. Swoim klientom oferujemy najwyższej jakości produkty, w konkurencyjnych cenach, dostępne bezpośrednio na terenie Katowic i Śląska.
Dojazd do klienta

Oferujemy dojazd do klienta w promieniu 20km od Katowic.

Gwarancja satysfakcji

Klient ma możliwość zwrotu zakupionych u nas części w terminie do 7dni.

Rabaty dla klientów

Naszym stałym klientą oferujemy rabaty przy większych zamówieniach.

Dostępność 24h

W awaryjnych sytuacjach istnieje możliwość całodobowego kontaktu.

OPINIE KLIENTÓW

Skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?