AUTO-CZĘŚCI Volvo

auto części katowice

CZĘŚCI SAMOCHODOWE Volvo

Oferujemy części samochodowe z dojazdem do klienta na terenie Katowic i okolic. Posiadamy dostęp do ponad 400.000 części samochodowych różnych marek w tym oryginalne i zamienniki. Jesteśmy bezpośrednim dystrybutorem poszczególnych firm, dlatego uzyskujemy najniższe ceny oraz posiadamy szerokie zaplecze magazynowe. Kurierzy naszej firmy dostarczą towar tego samego dnia.
Serdecznie zapraszamy centrum motoryzacyjne Autoserwis.pl

INFOLINIA 512 510 508
Nazwa marki została wymyślona przez współzałożycieli szwedzkiej fabryki łożysk kulkowych SKF. Jako znak firmowy zarejestrowano ją w roku 1915. W firmie pracowało wówczas dwóch pomysłodawców działaności motoryzacyjnej, czyli Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson. Podczas jednego ze spotkań zaczęli oni rozmawiać o wspólnych zainteresowaniach, a rozmowy te zaowocowały pomysłem na budowanie samochodów.
Już w roku 1927 pojawił się pierwszy samochód marki Volvo, a mianowicie model O4V, który nazywany bywa również Jakobem. Prototyp zawierał złożony mechanizm różnicowy i mógł poruszać się wyłącznie do tyłu. Mankament ten udało się jednak usunąć jeszcze przed momentem, kiedy auto zostało oficjalnie zaprezentowane. Początkowo nie udawało się osiągnąć dobrych wyników sprzedażowych, ale wraz z upływem czasu klientów było coraz więcej, co pozwoliło zwiększyć ilość produkowanych pojazdów. Poza samochodami osobowymi Volvo zajmuje się również tworzeniem pojazdów użytkowych, a ich produkcja rozpoczęła się w roku 1928. Autobusy oraz ciężarówki stały się konikiem tej szwedzkiej marki.
Podczas II wojny światowej marce udało się opracować modele nowych samochodów. Wkrótce wprowadzono do produkcji model Volvo PV 444. 444 znajdujące się w nazwie oznaczało 4-osobowe wnętrze, moc silnika 40 KM oraz czterocylindrowy silnik. Volvo chciało dostarczać swoim klientom samochody nie tylko ładne, ale również bezpieczne. Poskutkowało to wprowadzeniem do systemu projektowania crash testów, które miały za zadanie sprawdzać wytrzymałość podczas różnego rodzaju kolizji czy to z przeszkodami, czy z innymi samochodami. Pierwszym modelem, który został poddany tej próbie był Amazon z roku 1956. Posiadał on montowane seryjnie, trzypunkowe pasy bezpieczeństwa z przodu, jako pierwsze auto na świecie. Pod koniec lat 50. do produkcji trafił model sportowy - P 1800. Miał on przepiękne nadwozie, co docenili reżyser filmu Lświęty. Od 1999 roku Volvo nie jest już niezależną firmą, gdyż wykupił je koncern Forda.

Jeśli szukasz autoczęści do swojego samochodu, koniecznie zapoznaj się z Naszą ofertą. Swoim klientom oferujemy najwyższej jakości produkty, w konkurencyjnych cenach, dostępne bezpośrednio na terenie Katowic i Śląska.
Dojazd do klienta

Oferujemy dojazd do klienta w promieniu 20km od Katowic.

Gwarancja satysfakcji

Klient ma możliwość zwrotu zakupionych u nas części w terminie do 7dni.

Rabaty dla klientów

Naszym stałym klientą oferujemy rabaty przy większych zamówieniach.

Dostępność 24h

W awaryjnych sytuacjach istnieje możliwość całodobowego kontaktu.

OPINIE KLIENTÓW

Skontaktuj się z nami.

W czym możemy pomóc?